Příběhy staré Ostravy

Boris Renner
Příběhy staré Ostravy

  • Formát: 210x210 mm
  • Vazba: pevná
  • Rozsah: 96 stran


Právě jste otevřeli novou knihu ostravského fotografa Borise Rennera. Spolu s ní otevíráte i bránu do minulosti a stáváte se součástí řady příběhů staré Ostravy. Jako autor více než čtyř desítek textů jsem měl možnost několik měsíců zažívat radostné a veselé, ale i smutné a tragické osudy hrdinů zaznamenaných Borisovým objektivem.
I Vy máte příležitost si příběhy zachycené obrazem i slovem prožít, nebo se stejně jako já nechat unášet fantazií a vytvářet si vlastní příběhy vykreslené nádhernými fotografiemi zasazenými do prvorepublikové Ostravy.
Kniha je originálním dílem ostravského patriota, který tak svému milovanému
městu vrací část toho, co mu jeho OSTRAVA v průběhu tvorby dala. Výtěžek z prodeje bude v plné výši věnován Asociaci rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou a je současně také dárkem k 100. výročí vzniku Československa.
Nenechejte se rušit a pusťte k sobě zvuky šachet, důlních vozíků, historických tramvají, vdechněte vůně a chutě prvorepublikových cukráren, barů, šantánů, ale i kouřících komínů nebo doutnající hlušiny na haldách, zahleďte se do scenérií ohromujících průmyslových areálů, paláců a vznosných domů tehdejší honorace, ale také malých domků a hospodářských stavení stále vesnického života v okrajových částech průmyslové metropole…..


číst více

Autoři knihy

Další knihy autora

Moravskoslezské putování

Wandering Moravia-Silesia

Podobné knihy

Ostrava / malá procházka velkým městem

a little walk in a big city
Boris Renner

Pihoun od Slavoše


Kameel Machart
Karel Paták

Malá monografie města Beroun


Jan Velíšek
Vladimír Kasl
Jitka Krásová
Daniel Kreissl
Jiří Semrád
Lucie Suchá
Zdeněk Zůna

Doba zkoušek a naděje

deník děkana Františka Wonky z let 1938 - 1945
František Wonka