Příběhy staré Ostravy

Boris Renner
Příběhy staré Ostravy

  • Formát: 210x210 mm
  • Vazba: pevná
  • Rozsah: 96 stran


Právě jste otevřeli novou knihu ostravského fotografa Borise Rennera. Spolu s ní otevíráte i bránu do minulosti a stáváte se součástí řady příběhů staré Ostravy. Jako autor více než čtyř desítek textů jsem měl možnost několik měsíců zažívat radostné a veselé, ale i smutné a tragické osudy hrdinů zaznamenaných Borisovým objektivem.
I Vy máte příležitost si příběhy zachycené obrazem i slovem prožít, nebo se stejně jako já nechat unášet fantazií a vytvářet si vlastní příběhy vykreslené nádhernými fotografiemi zasazenými do prvorepublikové Ostravy.
Kniha je originálním dílem ostravského patriota, který tak svému milovanému
městu vrací část toho, co mu jeho OSTRAVA v průběhu tvorby dala. Výtěžek z prodeje bude v plné výši věnován Asociaci rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou a je současně také dárkem k 100. výročí vzniku Československa.
Nenechejte se rušit a pusťte k sobě zvuky šachet, důlních vozíků, historických tramvají, vdechněte vůně a chutě prvorepublikových cukráren, barů, šantánů, ale i kouřících komínů nebo doutnající hlušiny na haldách, zahleďte se do scenérií ohromujících průmyslových areálů, paláců a vznosných domů tehdejší honorace, ale také malých domků a hospodářských stavení stále vesnického života v okrajových částech průmyslové metropole…..


číst více

Autoři knihy

Další knihy autora

Moravskoslezské putování

Wandering Moravia-Silesia

Podobné knihy

Beroun sobě

šesté berounské reminiscence
Rudolf Kadeřábek

Škoda lásky

Druhá světová válka na severním Plzeňsku
Irena Bukačová

Moravskoslezské putování

Wandering Moravia-Silesia
Boris Renner