Scarlino
toskánské fejetony

Jan Kříž
Scarlino

  • formát: 99 x 210 mm
  • rozsah: 64 stran
  • vazba: brožovaná
  • datum vydání: 2009

„Scarlino" je sbírka vzpomínek, krátkých povídek, postřehů a osobních zážitků autora z kouzelného, pohostinného a srdečném Toskánska.

Jan Kříž - SCARLINO - Nakladatelství MachartJan Kříž se narodil roku 1939. Vyrůstal s třemi sourozenci ve mlýně rodičů v Berouně. - V nakladatelství Machart vyšla Sága rodu Křížů s popisem jejich vztahu k tomuto městu.  V Praze studoval strojní inženýrství, aniž je ukončil, neboť ho přilákala muzika. Jako profesionální hudebník odešel v roce 1964 do Německa, kde se naučil dokonale německy na univerzitě. Poté žil ve Švýcarsku, kde se věnoval vzduchotechnice. Učil ji současně na večerní průmyslovce v Curychu. Po krátkých studijních pobytech ve Skotsku a v USA se do Švýcarska vrátil, aby vedl americkou firmu Johnson Controls. Jako product manager procestoval téměř celou západní Evropu, kterou dobře poznal. Koncem 90. let přesídlil na trvalo do Itálie, kde ukončil studium italštiny zkouškou na univerzitě v Siene.

Psát a publikovat začal již v Curychu, nejprve technickou literaturu a marketingové texty, později rovněž povídky a cestopisy. V Itálii mu vyšla řada povídek.  „Scarlino" je jeho první knížka v češtině.  


číst více

Autoři knihy

Podobné knihy

Zednářský dodekameron


Kameel Machart
Melchior Kotnowski

Povídky ke kávě V.

aneb Jak přežít první lásky
Hana Hrabáková

Případ Velikého mistra


Kameel Machart
Melchior Kotnowski